Podrobné informace pro zákazníky

Specializuji se na fotografie dětí a rodin. Fotografování dětí a rodin preferuji focení v exteriéru (Nýřany a okolí, popřípadě jiné místo po domluvě). Délka fotografování je přibližně 1 hodina, ale klidně budu s vámi déle. Je možné, že děti nebudou spolupracovat nebo se stydí nebo je focení nebaví, takže se doba fotografování může lišit. Nebo naopak všechno půjde jako po drátku a za 40 minut bude hotovo. Většinou vznikne přibližně 100-200 fotografií, které následně roztřídím a nahraju do webové galerie. Většinou do druhého dne od focení vám pošlu odkaz a heslo k této galerii, kde si fotky prohlídnete a vyberete z náhledů s vodotiskem.

Minimální množství objednaných fotografií je 10ks, vyjma akčního focení. Všechny objednané fotografie obdržíte upravené v plném rozlišení v digitální podobě jako soubory .jpg, odesílám přes Úschovnu (www.uschovna.cz). Neupravené fotografie, tedy ty, které si nevyberete, neposkytuji.

V ceně focení je zahrnuta úprava fotografií, doladění barev, jas, kontrast, ořez, drobná retuš pleti, odstranění akné, škrábanců, modřin atd.


Objednání na focení

- přes facebook

- telefonicky. Pokud se nemůžete dovolat, stačí poslat sms, zavolám zpět, hned jak to bude možné.

- e-mailem nebo přes webový formulář zde odpovím zpravidla do 24 hodin.

Objednávku mi prosím závazně potvrďte minimálně 24 hodin před naplánovaným focením, pokud mi termín nepotvrdíte nejpozději jeden den před naplánovaným focením, nebudu s focením počítat.

Fotografování je možné naplánovat na všední den i víkend, dopoledne i odpoledne. Časy exteriérového focení se odvíjí od ročního období, protože světelné podmínky jsou v různých obdobích a časech různé. V případě deště nebo předpovědi deštivého počasí v den focení, je potřeba exteriérové focení přesunout.


Fotografování dětí

Abychom co nejlépe a nejvhodněji naladili příjemnou atmosféru pro focení, je ideální když jsou děti vyspalé a najedené, klidně vezměte svému děťátku s sebou věc, kterou má rádo. Může to být cokoli například plyšák nebo panenka, nebo něco jiného. Pokud máte psa vezměte ho klidně s sebou, ale radši mi to sdělte předem.


Co si obléci na focení

Ideální jsou trička, halenky, mikiny v jemných pastelových barvách, trička bez nápisů a obrázků. Při rodinném focení je hezké celou rodinu barevně sladit, nemusíte mít všichni stejnou barvu trička, ale je dobré sladit doplňky. Nevíte si rady, vezměte s sebou na focení třeba 2 sady oblečení, a něco společně vybereme, ale s ohledem na děti, většinou nemají převlékání rády.


Délka focení

Focení většinou trvá 1 hodinu, ale klidně budu s vámi déle. Je možné, že děti nebudou spolupracovat nebo se stydí nebo je focení nebaví, takže se doba fotografování může lišit. Když je dětí více, je to náročnější. Některé děti se rozkoukají až po hodině a pak začnou spolupracovat. Nejmenší děti vydrží často maximálně půl hodiny a pak je focení přestane bavit.


Rekvizity na focení

Nějaké mám, například narozeninová čísla 1, 2, 3, 4, 6, pro holčičky šatičky, sukýnky.


Zpracování fotografií

Do druhého dne od focení vám pošlu odkaz a heslo do webové galerie kde jsou umístěny náhledy fotek s vodotiskem a Vy si můžete začít vybírat fotky. Až si vyberete, pošlete mi čísla fotek, já fotografie zpracuji. Až budou fotografie hotové (nejpozději do 4 týdnů od Vašeho výběru, ale většinou mnohem dříve), kontaktuju Vás a požádám od doplacení částky. Fotografie zasílám přes Úschovnu www.uschovna.cz. Pokud si nevyberete do 2 měsíců, oznamte mi že máte o fotografie stále zájem, jinak fotografie z galerie stáhnu. Neupravené náhledy uchovávám 3 měsíce od focení. 


Upravené fotografie

Odesílám v digitální podobě nejpozději do 4 týdnů od vašeho výběru a zaplacení přes Úschovnu www.uschovna.cz. Standardně nezhotovuji CD ani DVD, jestliže máte o ně zájem, předem mi dejte vědět. Fotografie odesílám v plné kvalitě ve formátu .jpg, a ve většině případů v poměru stran 2:3 (aby byly co nevíce vhodné pro tisk např. 10x15, 20x30 cm) pokud si přejete jiný formát sdělte mi to předem. Některé fotografie vypadají lépe v černobílé variantě, v tomto případě dodám jak barevnou tak černobílou variantu.

Tisk fotografií neposkytuji, ale mohu vám ho domluvit s firmou, se kterou mám dobré zkušenosti a má dobré ceny.

Jako bonus Vám zhotovím zdarma několik koláží z upravených fotek.

V případě zájmu dodám celou sadu fotografií současně v kvalitě vhodné pro prezentaci na faceboku zdarma, sdělte mi to prosím předem.


Uchovávání fotografií

Náhledy uchovávám 3 měsíce od focení, RAW soubory 2 měsíce od předání fotografií, a hotové jpg soubory 6 měsíců od předání fotografií, po této době fotografie mažu.

Všechny fotografie zveřejňuji se souhlasem fotografovaných osob nebo jejich zákonných zástupců.


Budu se těšit na focení s Vámi.

      Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .